صفحه اصلی
پشتیبانی (11:00 - 17:00)
دفتر مرکزی انتخاب یار
021 - 44 04 78 29
مدیر دپارتمان آموزش
09121548993
مدیر دپارتمان فنی
09122938761
والدين چگونه مي توانند در انتخاب رشته دانش آموزان خود نقش موثر داشته باشند؟
والدين دانش آموزاني كه در كنكور شركت كرده اند اكنون با ديدن رتبه دانش آموزخود و نتيجه كارنامه او بايد نتيجه هجده سال پرورش و مراقبت از فرزند خود و دوازده سال مشقت هاي متعددي از جمله انتخاب مدرسه مناسب و مراقبت هاي آموزشي چه در مدرسه چه در منزل ، درس پرسيدن ها ، همكاري در انجام تكاليف درسي ، شب امتحان ، دبير خصوصي و غيره را در انتخاب رشته براساس رتبه اي كه دانش آموز گرفته ،ببينند.براين اساس درايام انتخاب رشته دانش آموزان و والدين در تكاپوي ويژه اي هستند و هركدام با نيات و مقاصدمتفاوت سعي در حل كردن و به ثمر رساندن هرچه بهتر نتيجه و رتبه كنكور دانش آموز خود مي باشند. از طرفي اهدافي كه معمولا دانش آموزان بدنبال آن هستند با آنچه كه اولياي آنها در نظر مي گيرند در برخي موارد متفاوت است.اين مطلب هر سال در ايام انتخاب رشته مشكلاتي را در خانواده بوجود مي آورد و والدين و دانش آموزرا وادار به بحث ها و تقابل هايي مي كند.بطوري كه اولين موضوع مهم درانتخاب رشته بسياري از مراجعين به مشاوران در باره نزديك كردن نقطه نظرات اوليا با دانش آموزان خود است.
چگونه اهداف و حقايق جامعه را براي دانش آموزان خود بيان كنيم؟ در برخورد با دانش آموزاني كه سرسختانه با نظرات مخالفت مي كنند چه بايد كرد؟چگونه در ايام انتخاب رشته فضاي تنش را ميان اوليا و دانش آموزان كم كنيم؟
پاسخ به هر يك ازسوالات بالا نيازمند صرف زمان و مطالب مفصل و كارشناسانه اي است كه در قالب يك زمان محدود چند روزه براي انتخاب رشته آنهم با يك فضاي پراز استرس امكان پذير نيست . اكنون سعي ميكنيم با ارائه دستورالعمل هاي كوتاه و كاربردي در اين زمان كوتاه سريعتر به نتيجه برسيم و بررسي علت و ارائه جزئيات بيشتردرباره هريك از سوالات بالا را به جلسات كارشناسي ديگري موكول كنيم.
توصيه هاي زير به اوليائ و دانش آموزان كمك ميكندتا بهتر بتوانند انتخاب رشته نمايند.
  • از ارائه نظرات سليقه اي و شخصي درباره خوبي و بدي رشته هاي دانشگاهي شديدا خودداري نماييد.در تمام رشته هاي دانشگاهي اساتيد، كارشناسان ، پژوهشگران و هيئت علمي هايي در اشتغال هستند كه بسيار از رشته و شغل خود راضيند.
  • با استفاده از نظرات و راهنمايي مشاوران و افراد كارشناس درباره آينده شغلي وچشم انداز هاي هريك از رشته هاي دانشگاهي كسب اطلاعات نماييدو در اين جلسات دانش آموز خود را همراهي كنيد.
  • از مشورت با افراد منفي باف و ناموفق پرهيز نموده و فضاي ذهني خود و دانش آموز خود را با افكار و انديشه هاي منفي پرنكنيد.در هر رده شغلي و جامعه آماري بعضي ها موفق و بعضي ها غير موفق مي باشندو اين مطلب دليلي بر خوبي و بدي رشته اي نيست.
  • محور ادامه تحصيل فرزند خود را بر دانشگاههاي بنام تر و معتبر تر درنظر بگيريد . فارغ التحصيلي از يك دانشگاه معتبر يكي از شروط موفقيت در بازار كارو ... مي باشد.
  • اگر دانش آموزي در باره موضوع خاصي در انتخاب رشته و محل تحصيل سرسختي مي كندو اين مطلب براي اولياي او خارج از حالت معمول است ، سعي كنيد با طرح سوالات مشخص و صريح علت سرسختي اورا جويا شويد.
  • درصورتي كه اختلاف نظر بين دانش آموز و اوليا وارد فضاي پراز تنش و لجاجت شود ، بهتر از يك كارشناس مشودت گرفته و از او بخواهيد تا اين مسئله را به نيابت از هردوطرف پيگيري كند.فراموش نكنيد كه دانش آموزان در اين شرايط سني تمايل شديد به حفظ استقلا ل راي دارند.
  • اصولا مشورت يك نفر از افراد موفق دانشگاه مه از نظر سني هم با دانش آموز نزديكتر است مي تواند موثرتر باشد.در صورتي كه تمايل داريد موضوع خاصي رابه دانش آموز خود بگوييد ، مي توانيد ابتدا با آنكس دراين باره صحبت كرده و از نقطه نظر او مطلاع شويدو سپس بخواهيد با دانش آموز شما در اين باره صحبت نمايد.
نشانی:
خ اشرفی اصفهانی جنوب، بعد از تقاطع مرزداران، خ اسکندرزاده، نبش گلستان هشتم، پلاک8، واحد 3
شرکت مهندسی پرتو هزاره سوم
شماره ثــــــبت : 158284 (1378)
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه انتخاب یار می باشد.
بـــهترین حالت نـــمایش در رزولوشن 1024x768 و مرورگر Mozilla FireFox.
تمامی كالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.